Jak kupić fartuch medyczny i nie stracić głowy?
Kupno odzieży medycznej nie jest łatwym zadaniem. Spośród wielu fasonów i wzorów należy wybrać ten najlepszy. Na co należy zwrócić uwagę w trakcie wyboru odpowiedniej odzieży medycznej – oto 5 wskazówek, które z pewnością pomogą podjąć decyzję.
2016-02-08, 08:27
  • Modnie i niestandardowo

Każdy w pracy chce wyglądać szykownie i modnie. Niemniej jednak na stanowiskach medycznych takie rozwiązanie jest ograniczone ze względu na restrykcyjne wymogi dotyczące konieczności noszenia specjalistycznej odzieży wierzchniej. Aktualnie istnieje bardzo zróżnicowany wybór fasonów odzieży specjalistycznej: http://www.uniformix.pl/pol_m_ODZIEZ-MEDYCZNA-DAMSKA_fartuchy-i-sukienki-125.html. Ciekawe zakładki, niestandardowe kolory czy też eleganckie wstawki mogą sprawić, że klasyczny kitel stanie się modnym strojem pracowniczym.

  • Odzież nie musi być biała

Wiele pacjentów nie ma dobrych skojarzeń, jeśli chodzi o klasyczny biały kitel medyczny. Dlatego też w coraz większej ilości placówkach można zauważyć stroje pracowników w różnych stonowanych kolorach. Odzież w kolorze niebieskim, łososiowym, beżowym czy też żółtym coraz częściej staje się bardziej zauważalna na szpitalnych korytarzach lub w aptekach.

Oprócz tego coraz większą popularnością cieszą się kitle wielokolorowe. Najczęściej pracownicy w kolorowych kitlach pojawiają się na oddziałach pediatrycznych. Takie stroje znacznie pozytywniej wpływają na odbiór najmłodszych pacjentów.

  • Pamiętaj o dress code

W miejscach pracy, takich jak szpitale, przychodnie czy też apteki panują określone zasady ubioru. Zasady dress codu obowiązujące w danej placówce zazwyczaj opisane są w regulaminie danej placówki. Jeśli regulacje nie są bardzo restrykcyjne, wówczas można pozwolić sobie na eksperymentowanie ze strojem. Oczywiście nowe koncepcje ubioru powinny wyglądać zawsze odpowiednio, czyli niezbyt krzykliwe lub wyzywające.

  • Postaw na pierwszym miejscu wygodę

Strój medyczny oprócz ochrony przed drobnoustrojami powinien również dawać uczucie komfortu. Dlatego też nie może w żadnym wypadku krępować ruchów, być zbyt ciasny lub zbyt luźny. Odpowiednie poczucie komfortu gwarantują sukienki, które nie uciskają ciała w żadnym miejscu. Wybierając spodnie warto zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość regulowania ich w pasie.

Bardzo ważnym elementem stroju każdego pracownika medycznego są buty. Dobrze wyprofilowana podeszwa właściwie wpływa na komfort noszenia, nie daje uczucia ciężkich nóg, a odpowiednia amortyzacją sprawia, że nie obciążamy kręgosłupa.

Pamiętaj! Wybierając buty medyczne warto wybrać takie, które są wyprofilowane w tzw. "łódeczkę" uniesione do góry czubki butów pozwolą na delikatne kołysanie się, co odciąża stawy i kręgosłup.

  • Jakość odzieży medycznej

Strój medyczny to nie tylko element wyróżniający pracowników medycznych. Uszyty z bardzo wysokiej jakości tkanin pełni on bardzo ważną funkcje ochronną. Wybierając odpowiednią odzież medyczną należy postawić na jakość. 

Wybór odpowiedniej odzieży medycznej musi być przemyślany. Warto dokładnie zastanowić się jakie cechy powinien mieć strój na danym stanowisku pracy i które cechy są dla nas najważniejsze. Przeglądając oferty sklepów medycznych, które posiadają ciekawe fasony i niestandardowe kolory odzieży, łatwiej nam będzie zadecydować się na to czy wybierzemy modne stroje czy postawimy na wygodę.

KONTAKT / AUTOR
Adam Gawron
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.